V spomin Marku Danjiju (1970 + 2020)

V mesecu marcu nas je zapustil naš član, vlakovodja postaje Prevalje, Marko Danji.

Srednjo železniško šolo je obiskoval v Mariboru od leta 1985 do leta 1988.

Po končanem šolanju se je zaposlil na postaji Prevalje. Do služenja vojaškega roka je služboval kot skladiščnik na postaji Ravne na Koroškem. Po vrnitvi leta 1991 se je vrnil na postajo Prevalje in tam opravljal službo kot skladiščnik.

Kmalu zatem pa je opravil izpit za vlakovodjo in to delo opravljal vse do lanske pomladi, ko se je pojavila zahrbtna bolezen. Po desetih mesecih je žal izgubil boj z boleznijo.